Založit webové stránky nebo eShop

Termovel

 

Termovel je velice výborné a příjemné termoprádlo a také sportovní oblečení. Tato u nás zatím nepříliš známá značka ( vyrábí společnost RUTEX TRADE s.r.o. a výhradní zástupce pro českou republiku je společnost RUTEX CZ, s.r.o. ) stojí určitě za pozornost všech, kteří rádí aktivně tráví svůj volný čas, sportují nebo se věnují jiným outdoorovým aktivitám. I při běžném nošení jistě oceníte materiály, z kterých své prudukty firma vyrábí. 

Rád se postupně podělíme ze zkušenostmi, které mám s těmito výrobky za více než roční poúžívání.

Navíc zájemcům, rád dodám toto skvělé termoprádlo.

 

Níže se můžete dočíst něco o materiálech, které se používají při šití výrobků TERMOVEL.


 

Použité materiály - TERMOVEL

 

POP-100% polypropylén micro

Výrobky vyrobené z micro  polypropylénovej  pleteniny umožňují rychlý odvod kapilární vlhkosti z povrchu těla. Prádlo termovel má ploché švy a vytvořený anatomický střih, který se příjemně přizpůsobuje tělu  a funkci odvodu vlhkosti znásobuje.

Hlavní předností tohoto inovovaného vlákna je schopnost maximálního odvodu vlhkosti z povrchu pokožky na vnější stranu textilie (tzv. knotový efekt), udržení stálého pocitu sucha a komfortu i při vysokém fyzickém zatížení v extrémních podmínkách. Díky nízké tepelné vodivosti je vaše tělo chráněno před venkovní teplotou, takže vás výrobky značky Termovel budou v teple chladit a v zimě hřát. Výrobky jsou použitelné celoročně na sportovní aktivity, běžné nošení a zdravotní účely jako první vrstva v zimě nebo jediná vrstva v létě.

 

PROLEN

Prolen je polypropylénové tvarované syntetické vysokoroztažné vlákno složené z více elementárních vláken. K jeho přednostem patří antistatická úprava a dobré tepelně – izolační vlastnosti při nízké hmotnosti. Největší výhodou je nízký příjem vlhkosti: 0,01% nasákavost při běžné vlhkosti prostředí.

Taktéž je odolný proti plísním a mikroorganismům a při styku s pokožkou nevyvolává žádné alergie.

 

PROLEN SILTEX

Prolen Siltex je speciální vlákno, modifikované antibakteriálním  aditivem na bázi iontů stříbra, které neškodí  tělu ani životnímu prostředí. Ionty stříbra brání růstů baktérií, hub a plísní, redukují nepříjemné pachy, udržují biologickou rovnováhu pokožky a nastolí hygienickou svěžest výrobku při sportu i odpočinku. Protože je antibakteriální aditivum aplikované do hmoty vlákna, permanentně zůstává v textílii zachované i po několikanásobném praní.

 

PES – PCE

Výrobky  z hydrofilního polyesterového vlákna díky svému profilu a vylepšené technologii vlákna, odvádí enormní množství vlhkosti z povrchu pokožky na vnější stranu textilie, přičemž ji rozvádějí na plochu a tím zefektivňují její odpařování. Svými mimořádnými vlastnostmi přímo redukují teplotu kůže, snižují srdeční frekvenci při tělesné činnosti a udržují hydrataci organismu na požadované úrovni. Zabezpečují komfort chladivého pocitu v každé situaci. Díky výborné elasticitě a optimální jemnosti materiálu vyniká vysokým komfortem a pohodlím při nošení. Výrobky jsou použitelné celoročně k sportovním aktivitám, běžnému nošení a oddychu jako první vrstva v zimě nebo jediná vrstva v létě.

Výrobky zhotovené z materiálu polyester/elastan mají díky učesané úpravě, jedinečnou schopnost tepelné izolace při maximálním pohodlí a odvodu vlhkosti z povrchu těla. Tvarovou stálost výrobku zabezpečuje značkový elastin Lycra.

 

MODAL

Modal patří do skupiny celulózových vláken. Tato celulóza se vyrábí z bukového dřeva.

Modal pomáhá urychlovat odvod potu pomocí knotového efektu, zlepšuje dotyk a fyziologické vlastnosti.

Při polypropýlenové vrstvě je použité antibakteriální vlákno Prolen Siltex, Díky hladkému povrchu vláken, které zabraňují porušení struktury během praní, zůstává vlákno měkké, pružné, s hedvábným leskem dokonce i po opakovaném praní.

Ionty stříbra brání růstu baktérií a plísní, redukují nepříjemné pachy a udržují biologickou rovnováhu pokožky během sportovních a rekreačních aktivit.

 

WOLL

Přirozené řešení pro funkční oblečení – nejlepší Merino vlna, která se nosí jako první vrstva.

Ovčí vlna je unikátní textilní materiál s obdivuhodnou a neporazitelnou kombinací funkčních vlastností: termoregulační schopnost, schopnost odvádět pot, vzdušnost, má antibakteriální účinky, chrání před UV zářením, je elastická a hypoalergenní.

Vlákno Extra Merino Fine – přirozený termoregulační efekt vlny zabezpečuje to, že v létě chladí a v zimě hřeje. Vlna jako jediný materiál hřeje i ve vlhkém stavu.

Oblečení absorbuje vlhkost z povrchu těla a transportuje ji na povrch, kde se odpaří. To znamená, že oblečení zabraňuje pocení.

Vlna jako přírodní materiál je antibakteriální. Redukuje tvorbu baktérií, které způsobují nepříjemný zápach. Vlna hřeje, chrání, udržuje tělesný komfort a je k lidskému organismu nejvíce příznivá ze všech známých textilních vláken.

 

BAMBOO

Bambusové vlákno nasává pot tak, že pokožku nevysušuje, ale přebytečné množství potu vždy odvede. Funkční prádlo se nelepí ani při nejvyšších teplotách, nebo při namáhavé práci.

Vnitřní struktura bambusového vlákna je podobná jako při uměle vyráběných vláknech, které se používají na funkční prádlo. Prádlo má tak i podobné termoregulační schopnosti – v létě chladí, v zimě hřeje. V teplém počasí zůstává bambusové vlákno o 2 až 3 stupně chladnější než klasická bavlna. Naopak v chladu příjemně hřeje.

Bambusové vlákno obsahuje přírodní látku, které má antibakteriální a bakteriostatické vlastnosti. Dokáže tak zničit až 70% bakterií a zabraňuje nepříjemnému zápachu. Zároveň má protiplísňové a antistatické vlastnosti.

 

LOMBARDIA

Vysoce funkční, z rubové strany vybroušený osnovný úplet ve složení Polyamid/Lycra zabezpečuje vysoký komfort, ohybnost, výborné termoizolační vlastnosti, dobrou prodyšnost, odvod potu a dlouhou životnost. Materiál byl důsledně vyvinutý nejlepší technologií, která dnes existuje. Technologie pletení zabezpečuje, že úplet i při velkém natáhnutí a namáhání nepouští očka.

Oděvy vyrobené z tohoto materiálu jsou vhodné pro sporty jako outdoor, cyklistika, běh, běžky, zimní sporty a mnoho dalších.

 

TECNOPILE

Tyto výrobky z materiálu od firmy Pontetorto vám poskytnou optimální pohodlí, při nejnižší možné hmotnosti. Na výrobu mikrovlákna je použita příze s více než 250 jemnými vlákny na prostoru půl milimetru.

Proto při dotyku vzbuzuje pocit lehkého kašmíru. Podle našeho názoru je to nejluxusnější dostupné mikrovlákno. Tyto výrobky jsou perfektní na všechny způsoby použití – běžné nošení i sportovní aktivity v jakémkoli počasí.

 

COOLMAX

Termoprádlo Termovel z řady COOLMAX má spolehlivý termoregulační systém pro tělo zabezpečený zvýšeným povrchem vlákna a maximálním odvodem vlhkosti. Specifickými vlastnostmi této pleteniny je omezení dehydratace a přehřívání organismu, snížení rychlosti srdeční činnosti při cvičení, poskytnutí chladivého pocitu při vrcholovém sportu, vynikající odvod vlhkosti do plochy a efektivnější odpařování. Dále potom optimální jemnost, lehkost a prodyšnost.

Příjemný omak a dokonalý střih zaručuje pocit komfortu při jakékoli činnosti.

 

Nekompromisní vlákno COOLMAX díky svému patentovanému čtyřkanálkovému profilu a vylepšené technologii vlákna odvádí enormní množství vlhkosti z povrchu pokožky na vnější stranu textilie, přičemž ji rozvádí na plochu a tím zefektivňuje odpařování. Svými pořádnými vlastnostmi přímo redukuje teplotu kůže, snižuje srdeční frekvenci při tělesné činnosti a udržuje hydrataci organismu na požadované úrovni. Zabezpečuje komfort chladivého pocitu za každé situace.  Díky výborné elasticitě a optimální jemnosti materiálu, vyniká vysokým komfortem a pohodlím při nošení. Výrobky jsou použitelné celoročně na sportovní aktivity. Běžné nošení a oddych, jako první vrstva v zimě, nebo jediná vrstva v létě.

 

TOPlist