Založit webové stránky nebo eShop

Aktuality

Zimní Malá fatra

Silnější mráz a trochu zimního počasí láká vyrazit někde, kde by se dali udělat pěkné fotky. Vyrážím na zimní vycházku na Malou fatru, do okolí Tiesniav. Projdu chodník od  Dolní dier až na sedlo Pálenicu a pokusím se nafotit nějaké pěkné ledopády a to co vykouzlila voda a mráz. V galerii můžete posoudit sami, jestli to stálo za to. Navíc během celého dne jen dva další turisti !


 


Podzimní foto vycházka na Malou Fatru

Podzim pomaličku barví přírodu všemi možnými odstíny. Nejvyšší čas podívat se do mých oblíbených končin Malé Fatry a doplnit sbírku podzimních fotografií. Pár fotografií najdete v sekci - Fotogalerie.


 

O víkendu 11. a 12. října se konala při příležitosti  tzv. Národního vlčího týdne ( National Wolf Awareness Week 2014 ) pořádaném každoročně ve Spojených státech amerických, osvětová akce i v ZOO Olomouc.

Stánek naproti výběhu Vlků hudsonových opět zaplnily předměty, díky kterým se návštěvnici mohli seznámit s velkými šelmami i u nás a prohlídnout si například lebku medvěda, vlka nebo rysa.

Zájmové občanské sdružení, které tuto akci již tradičně pořádá poskytly kolemdoucím zajímavé informace o životě velkých šelem, jejich výskytu v naší přírodě a především ochraně biotopů vhodných pro šelmy.

Pevně věříme, že se podobné akce budou konat i na jiných příhodných místech a široká veřejnost se bude moci dovědět více přesných a nezkreslených informací o velkých šelmách, které si těžko hledají opět místo v naší přírodě.


 

Fotogalerie na Rajče.net

 

Protože opravdu teď nestíhám přidávat nový obsah na stránky - jsem pořád někde v terénu, tak jsem aspoň zřídil fotogalerii z výletů na Rajčeti. Hledejte pod názvem - rivatrekker.

 


 

Časopis imageKOKTEJL everest jaro 2014

Možná víte, že jsme v minulém roce absolvovali moc pěknou VHT stezku na polské straně Vysokých Tater - Orla Perć.

Pokud se chcete dovědět více o našem přechodu, pak si přečtěte článek v novém Everestu pod názvem ORLÍ  STEZKOU !

TOPlist